Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Σχολικό έτος 2015-2016 Μια εκπομπή που δε βγήκε στον αέρα

Μια εκπομπή που δε βγήκε στον αέρα

Στις 24 Απριλίου το Γυμνάσιο Παλαιοχωρίου είχε προγραμματίσει να παρουσιάσει μια εκπομπή στο Ραδιοφωνικό Σταθμό Μακεδονίας ΕΡΤ3. Στην εκπομπή αυτή μαθητές της Γ΄τάξης θα παρουσίαζαν ένα μικρό κομμάτι των εργασιών τους σχετικά με τη μουσική, στα πλαίσια πολιτιστικών προγραμμάτων που υλοποίησαν φέτος. Δυστυχώς η εκπομπή ακυρώθηκε λόγω απεργίας των ΜΜΕ και δεν υπήρχε δυνατότητα μετάθεσης της ημερομηνίας. Για να μην πάει χαμένος ο κόπος των παιδιών, αποφασίσαμε να ηχογραφήσουμε την προσπάθειά τους για να μείνει ως ανάμνηση στο χρόνο. Συγχωρήστε τα λάθη και την κακή ποιότητα του ήχου, καθώς πρόκειται για ηχογράφηση καθαρά ερασιτεχνική.

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Μπουζώνα Γεωργία ΠΕ06, Ανδριώτου Αφροδίτη ΠΕ05, Κάρκου Ελίνα ΠΕ011

Στο μικρόφωνο με τη σειρά που εμφανίζονται:

Χαρούλα Λέχου

Γιώτα Δήμου