Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Σχολικό έτος 2015-2016 «Φτιάχνω το δικό μου κήπο .... καλλιεργώντας βότανα»

«Φτιάχνω το δικό μου κήπο .... καλλιεργώντας βότανα»

Στο πλαίσιο της Εβδομάδας Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, σύμφωνα με την υπ' αριθμ. 151990/Δ2/29-09-2015 εγκύκλιο της ΣΕΠΕΔ, ο Υπεύθυνος Σχολικών Δραστηριοτήτων Β/θμιας εκπαίδευσης Ν. Χαλκιδικής Α. Κωνσταντινίδης  και το ΚΠΕ Αρναίας, διοργάνωσαν ενημερωτικές δράσεις και εκδηλώσεις ευαισθητοποίησης:

Την Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2015, παρουσιάστηκε στο σχολείο μας το νέο πρόγραμμα  Π.Ε του Κ.Π.Ε Αρναίας «Φτιάχνω το δικό μου κήπο .... καλλιεργώντας βότανα». Υπεύθυνοι για την παρουσίαση του προγράμματος  είναι η κυρία Μπίνιου Ευαγγελία ΠΕ70, αναπληρώτρια υπεύθυνη του ΚΠΕ Αρναίας και οι κύριοι Σαββίδης Οδυσσέας, ΠΕ70 και Αραμπατζής Δημήτριος ΠΕ70, μέλη παιδαγωγικής ομάδας του ΚΠΕ.

Ακολούθησαν βιωματικά-παράλληλα εργαστήρια:

α. κατασκευής σπορείων
β. παρατήρησης-συλλογής πληροφοριών χαρακτηριστικών των βοτάνων

Τελευταία Ενημέρωση στις Σάββατο, 17 Οκτώβριος 2015 17:30