Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Σχολικό έτος 2014-2015 Εορταστικό κλίμα στο Γυμνάσιο Παλαιοχωρίου

Εορταστικό κλίμα στο Γυμνάσιο Παλαιοχωρίου

Οι μαθητές της Α' τάξης Γυμνασίου παρουσίασαν το θεατρικό έργο τα «Χριστούγεννα της κυρίας κρίσης»,  θέλοντας να περάσουν το μήνυμα ότι οι οικονομικές  δυσκολίες  που αντιμετωπίζουμε δεν πρέπει να είναι εμπόδιο ώστε να γιορτάσουμε τις άγιες μέρες των Χριστουγέννων. Μετά το θεατρικό δρώμενο τραγούδησαν αγγλικά και γερμανικά χριστουγεννιάτικα τραγούδια και μοίρασαν στους καθηγητές κάρτες που έφτιαξαν μόνοι τους.

Οι μαθητές της Β' τάξης τραγούδησαν τα κάλαντα στα Γαλλικά  και μοίρασαν  επίσης χειροποίητες κάρτες.

Την επιμέλεια για την  προετοιμασία και παρουσίαση του θεατρικού είχε η κ. Τσιούκα Γεωργία, φιλόλογος, ενώ την παρουσίαση των τραγουδιών στις τρεις γλώσσες επιμελήθηκαν οι κ. Μπουζώνα Γεωργία ΠΕ 06, Φεστίδου Αυγή ΠΕ 07 και Αηδόνη Ευαγελία ΠΕ 05.

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 10 Φεβρουάριος 2015 00:46