Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Διαγωνισμοί ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του Δήμου Αριστοτέλη για το Διεθνές Έτος Αριστοτέλη 2016-2017, όπως αυτό ανακηρύχτηκε από την UNESCO, με αφορμή τα 2.400 χρόνια από τη γέννηση του μεγάλου Έλληνα φιλοσόφου και ως συνέχεια της διημερίδας με θέμα «Ο Αριστοτέλης στην Εκπαίδευση», που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 1 και 2 Οκτωβρίου 2016 στο Κέντρο Πολιτισμού της Ιερισσού, ο Δήμος Αριστοτέλη και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Χαλκιδικής, συνδιοργανώσαν  εκδήλωση ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ των μαθητών που συμμετείχαν και πρώτευσαν στον ΠΑΓΧΑΛΚΙΔΙΚΟ διαγωνισμό συγγραφής δοκιμίου με θέμα:

"Η φιλοσοφική θεώρηση του Αριστοτέλη που συνδέει την παιδεία με την ευδαιμονία του ανθρώπου".

Η εκδήλωση βράβευσης των μαθητών που συμμετείχαν στον διαγωνισμό συγγραφής δοκιμίου  πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 17 Ιουνίου 2017, στις 11:00 στο Πολιτιστικό Κέντρο Ιερισσού.

Ο Δήμος Αριστοτέλη  προχώρησε στη βράβευση των τριών καλύτερων γραπτών δοκιμίων, ενώ η Διευθύντρια της Δ.Δ.Ε. Χαλκιδικής επιβραβεύσε με επαίνους όλους τους μαθητές που συμμετείχαν.

Οι τρεις καλύτεροι μαθητές κάθε βαθμίδας εκπαίδευσης  βραβεύτηκαν με τίτλο απονομής και έπαθλο ένα tablet για τον καθένα ξεχωριστά.

Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε με σκοπό οι μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων της Χαλκιδικής να προσεγγίσουν την φιλοσοφία του Σταγειρίτη φιλοσόφου, να εξοικειωθούν με τις βασικές έννοιες και να διευρύνουν τα ενδιαφέροντά τους.

Από το σχολείο μας συμμετείχαν 4 μαθήτριες της Β Γυμνασίου

Τα αποτελέσματα της βαθμολόγησης σε επίπεδο νομού έχουν ως εξής:

Δοκίμια Γυμνασίου

Σειρά Κατάταξης

1 Τσιάλη Παναγιώτα ? Γυμνάσιο Παλαιοχωρίου

2 Τσανακά Κατερίνα ? Γυμνάσιο Παλαιοχωρίου

3 Λάμπρου Άγγελος- Γυμνάσιο Στρατωνίου

4 Σαραφή Μαρία-Άννα ? Γυμνάσιο Πολυγύρου

5 Γκουντίνου Μαρία ? Γυμνάσιο Παλαιοχωρίου

6 Βατάλη Νικολέτα ? Γυμνάσιο Παλαιοχωρίου

7 Ραμαζάνι Μαρίνος

Ο διευθυντής και οι καθηγητές του σχολείου συγχαίρουν τις μαθήτριες και νιώθουν ιδιαίτερα υπερήφανοι για τη συμμετοχή(4 συμμετοχές είχε το σχολείο μας σε σύνολο 7) και τη διάκρισή τους (2 από τα 3 βραβεία) .

Τελευταία Ενημέρωση στις Κυριακή, 25 Ιούνιος 2017 21:53