Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Διαγωνισμοί ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

Στις 28-2 - 2017 πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου η Α΄φάση των μαθητικών αγώνων νέας ελληνικής γλώσσας γυμνασίων περιφερειακής διεύθυνσης εκπαίδευσης κεντρικής Μακεδονίας.Διαγωνίστηκαν 43 μαθητές (επί συνόλου 67).Πέντε από αυτούς και με κριτήριο τη βαθμολογία τους στο τέστ, πήραν μέρος στη Β΄φάση των αγώνων που διεξήχθη στο Γυμνάσιο Πολυγύρου, σε επίπεδο Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Οι μαθητές που προκρίθηκαν ήταν οι εξής:Γκότση Μαρία, Γκαγκάνη Χάιδω και Μαλτέζος Αλέξανδρος από τη Γ΄τάξη,Γκαγκάνη Γεωργία και Δέκος Χρήστος από τη Β΄ τάξη.Συντονίστριες της όλης προσπάθειας ήταν οι φιλόλογοι του σχολείου Παπαθανασίου Πηγή και Τσιούκα Γεωργία.Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στους αγώνες και στην πεντάδα που εκπροσώπησε επάξια το σχολείο μας!

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 16 Μάιος 2017 22:59